جمعه , فروردین ۳۱ ۱۴۰۳

TagHelper در Asp.net core چیست

TagHelper در Asp.net core چیست

در این مقاله از وب سایت Aspcore.ir در مورد این موضوع که TagHelper در ASp.net core چیست صحبت می کنیم.

در ورژن های Asp.net Mvc مایکروسافت برای طراحی صفحات وب از تکنولوزی HtmlHelper ها رونمایی کرد که از موتور قدرتمند Razor برای این کار استفاده می کرد. اما HtmlHelper ها با تمام قدرتی که داشتن کار کردن باهاشون یکم سخت بود و باعث می شد که شما از دستورات Html و css خام کم کم دور بشید که شاید مورد رضایت خیلی از برنامه نویسان نبود.

 

با ارائه نسخه جدید Asp.net یعنی Asp.net core مایکروسافت در کنار استفاده از موتور Razor و htmlHelper ها TagHelper ها رو هم معرفی کرد که بهترین خبر در مورد تگ هلپر ها این هست که دیگه نیازی نیست برای طراحی صفحات وب از دستورات سخت استفاده بشه و همه چیز دقیقا همون Html و Css هست البته با کمی تغییرات جزیی.

نحوه استفاده از TagHelper در Asp.net Core

برای آموزش نحوه استفاده از TagHelper در Asp.net core به مثال زیر دقت کنید.

 

taghelper چیست

در این مثال یک تگ div داریم که درون آن یک تگ a وجود دارد. خاصیت href تگ a نشان میدهد که با کلیک کردن روی این لینک باید به کنترلر Home و اکشن متد Save برویم. این حالت استفاده از تگ ها همان حالت معمولی می باشد. اما به مثال زیر دقت نمایید.

 

taghelper چیست

در مثال بالا خاصیت href حذف شده است و به جای آن از asp-controller و asp-action استفاده شده است. همان طور که مشاهده می کنید تفاوت حالت دوم و اول در نحوه آدرس دهی می باشد و اصول کار و تگ ها یکسان می باشد. دقت کنید که برای فعالسازی خاصیت تگ هلپرها در view باید از دستورات زیر در بالای ویو استفاده کنید.

 

taghelper

 

با استفاده از دستور بالا ویو می فهمد که باید در این صفحه از TagHelper ها استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *