سه شنبه , آذر ۲۱ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / کلاس های Static در سی شارپ

کلاس های Static در سی شارپ

در این مقاله از وب سایت AspCore.ir قصد داریم در مورد کلاس های Static در سی شارپ صحبت کنیم.

با توجه به اینکه بسیاری کاربران گرامی و برنامه نویسان تازه کار برخی مفاهیم اساسی و مهم را هنوز در برنامه نویسی نمی دانند به همین منظور تصمیم گرفتیم در قالب مقالات و فیلم های آموزشی کوتاه و تک قسمتی و به صورت کاملا کاربردی این مفاهیم را آموزش دهیم.

 

فیلم آموزش کامل کلاس های Static در سی شارپ

در این مقاله قصد داریم در مورد موارد زیر صحبت کنیم :

  • کلاس های Static در سی شارپ چیست
  • نحوه استفاده از کلاس های Static در سی شارپ
  • تفاوت کلاس های non static با کلاس های Static
  • و مفهوم کلاس های Static صحبت کنیم

 

 

کلاس های Static در سی شارپ چیست

کلاس های Static یا همان کلاس های ثابت برای تعریف و نگهداری متدها، توابع، متغیرها و خواص ثابت یا Static کاربرد دارد. مثلا فرض کنید نرم افزاری دارید که می خواهید آی دی کاربر لاگین شده در سیستم را نگهداری کرده و در سرتاسر نرم افزار از آن استفاده کنید.

یا فرض کنید می خواهید تاریخ جاری سیستم رو در جایی نگهداری کنید و در سرتاسر برنامه هرجایی مورد نیاز بود از آن استفاده نمایید. برای این منظور شما می توانید از کلاس های Static در سی شارپ استفاده نمایید.

 

 

نحوه استفاده از کلاس های Static در سی شارپ

برای تعریف یک کلاس static فقط کافیست قبل از کلمه کلیدی Class از واژه یا کلمه کلیدی Static استفاده نمایید. توجه کنید که در یک کلاس استاتیک تمامی توابع، متدها، متغیرها و … باید از نوع Static باشند.

 

 

تفاوت کلاس های non static با کلاس های Static

مهم ترین تفاوت در کلاس های Static در سی شارپ با کلاس های عادی یا Regular این می باشد که برای استفاده از کلاس های استاتیک نیازی نیست که یک نمونه از آن تعریف شود و می توان مستقیما به نوشتن نام کلاس به اشیای درون آن دسترسی داشت.

اما جهت استفاده از کلاس های معمولی بایستی حتما یک نمونه از آن را با استفاده از کلمه کلیدی new تعریف کرد.

 

در این مقاله از نمونه کدی استفاده نشده است چرا که در ابتدای این مقاله یک فیلم آموزشی کوتاه برای شما قرار داده ایم که به صورت کامل و با ذکر مثال به توضیح کلاس های static در سی شارپ پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *