چهارشنبه , اسفند ۹ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / دانستنی های بسیار جذاب در مورد وب سایت Stackoverflow.com

دانستنی های بسیار جذاب در مورد وب سایت Stackoverflow.com

اگر با یکی از زبان های برنامه نویسی آشنا باشید و در زمینه برنامه نویسی مشغول فعالیت باشید مطمئنا با وب سایت Stackoverflow.com آشنا هستید. این وب سایت یکی از شناخته شده ترین وب سایتهای پرسش و پاسخ در زمینه برنامه نویسی در میان تمام برنامه نویسان دنیا می باشد.

 

در این مقاله از وب سایت Aspcore.ir قصد داریم تا با معرفی اجمالی این وب سایت و ارائه یک سری آمارها جالب شما را بیش از پیش با این وب سایت آشنا کنیم.

 

آشنایی با سایت StackOverFlow.com

 

مطمئنا حین کار و توسعه نرم افزارها و وب سایتهای خود با اشکالات متعددی مواجه شده اید و به سرعت به سراغ موتورهای جستجو رفته اید و اشکال یا خواسته خود را در موتورهای جستجو سرچ کرده اید. تقریبا می توان گفت در نتایج ۷۰ درصد از جستجو های شما به زبان انگلیسی سایت StackOverflow را مشاهده کرده اید. به همین دلیل آشنایی با سایتStackOverFlow.com برای شما ضروری می باشد.

آشنایی با سایت StackOverFlow.com

 

اجازه بدهید در ابتدا رنک این وب سایت در الکسا را بررسی کنیم. این وب سایت در حال حاضر در جایگاه ۴۳ در آمریکا و جایگاه ۴۶ در کل وب سایتهای دنیا می باشد. بنابراین می توان گفت جزو ۱۰۰ وب سایت پربازدید دنیا محسوب می شود. (جهت مشاهده آخرین رنک این وب سایت روی لینک کلیک نمایید.)

 

بازدید روزانه StackOverFlow

مطمئنا علاقمند هستید بدانید وب سایتی با رتبه ۴۶ دنیا روزانه چقدر بازدید دارد. جالب است بدانید این وب سایت به طور متوسط روزانه ۱۰ میلیون بازدیدکننده دارد که در نوع خود بسیار جالب می باشد!!!

 

آمارهایی جذاب در مورد این وب سایت

طبق آمارهایی که این وب سایت ارائه کرده است تا کنون حدود ۱۸ میلیون سوال در این وب سایت مطرح شده است. بیش از ۲۷ میلیون پاسخ نیز در این وب سایت برای این سوالات وجود دارد. به طور متوسط در هر روز ۶۷۰۰ سوال جدید در این سایت به ثبت می رسد. حدود ۷۱ درصد از سوالات مطرح شده در این وب سایت دارای پاسخ صحیح می باشد و سایر سوالات هنوز دارای پاسخ تایید شده نیستند.

 

این وب سایت حدود ۱۰ میلیون کاربر (برنامه نویس) در سرتاسر دنیا دارد که در نوع خود بینظیر می باشد!!! این وب سایت دارای بیش از ۵۰ وب سایت وابسته و زیر مجموعه نیز می باشد که در حوزه های مختلف مانند آموزش زبان و … فعالیت دارند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آمارهای این وب سایت و وب سایتهای وابسته و زیر مجموعه به این لینک مراجعه نمایید.

 

آمارهایی دیگه از این وب سایت 

  • جنسیت : حدود ۷۸ درصد از کاربران این سایت مرد و ۲۲ درصد زن می باشند.
  • سن : ۳۵ درصد از کاربران این سایت ۱۸ تا ۳۴، ۳۰ درصد از کاربران ۳۵ تا ۴۹، ۸ درصد ۱۳ الی ۱۷، ۱ درصد ۳ الی ۱۲ و حدود ۲۵ درصد از کاربران این وب سایت بالای ۵۰ سال سن دارند.
  • ۷۹ درصد از کاربران این سایت دارای فرزند نمی باشند و ۲۱ درصد دارای فرزند می باشند.
  • تحصیلات : حدود ۴۳ درصد از کاربران این وب سایت دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. ۳۴ درصد فاقد تحصیلات دانشگاهی و حدود ۲۳ درصد از کاربران مدرسه می روند.
  • محل کار : حدود ۶۰ درصد از کابران این وب سایت از منزل و حدود ۳۹ درصد از محل کار از این وب سایت دیدن می کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *