جمعه , فروردین ۳۱ ۱۴۰۳
خانه / اخبار دنیای برنامه نویسی / حقوق مهندس کامپیوتر در کشورهای دنیا

حقوق مهندس کامپیوتر در کشورهای دنیا

حقوق مهندس کامپیوتر در کشورهای دنیا

 

اگر شما نیز یک برنامه نویس یا یک مهندس کامپیوتر باشید مطمئنا این سوال برای شما نیز پیش آمده است که متوسط حقوق مهندس کامپیوتر در کشورهای دنیا چقدر است ؟ و یا اینکه برنامه نویسان سایر کشورهای دنیا در ازای این شغل چه در آمدی را کسب می کنند.

در این مقاله از وب سایت Aspcore.ir به شما خواهیم گفت که متوسط حقوق مهندس کامپیوتر و مهندس نرم افزار در دنیا چقدر است تا دقیقا بدانید شغل برنامه نویسی چه جایگاهی را در بین سایر مشاغل دارد.

 

بالاترین حقوق مهندسان نرم افزار در کدام کشورهاست؟

کشورهای آمریکا، سوئیس، نروژ، اسرائیل، دانمارک، انگلیس، آلمان، استرالیا، سوئد و هلند به ترتیب ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه حقوق و درآمد برنامه نویسان در دنیا هستند و در واقع می توان گفت بهشت برنامه نویسان در این کشورها می باشد. در جدول زیر متوسط حقوق برنامه نویسان و مهندسان کامپیوتر در این ۱۰ کشور را مشاهده می کنید :

 

حقوق برنامه نویسان در دنیا

نمودار بالا مربوط به فوریه ۲۰۱۸ می باشد و درآمد خالص سالانه برنامه نویسان را نمایش می دهد. نمودار بالا بالاترین درآمد مهندسان کامپیوتر و مهندسان برنامه نویس را در دنیا نمایش می دهد. در نمودار زیر شما می توانید بالاترین درآمد مهندسان نرم افزار را در کشورهای اروپایی مشاهده بفرمایید.

 

حقوق مهندس نرم افزار در دنیا

 

البته بایستی بگوییم که این درآمد ها مربوط به برنامه نویسان معمولی می باشد و برنامه نویسان ارشد یا همان Senior Software Developer ها وضعیتی به مراتب بهتر از برنامه نویسان معمولی یا Entry-Level ها دارند. در نمودار زیر مقایسه ای بین درآمد برنامه نویسان ارشد و معمولی مشاهده می نمایید :

حقوق برنامه نویسان در آمریکا

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می نمایید برنامه نویسان ارشد به طور متوسط ۵۰ درصد درآمد بیشتری را نسبت به برنامه نویسان عادی دارند.

 

برنامه نویسان کدام زبان ها چه درآمدی دارند؟

در نمودارهای زیر به شما نشان می دهیم که در سال ۲۰۱۸ برنامه نویسان زبان های مختلف برنامه نویسی به طور متوسط چه درآمدی را داشته اند. البته دقت نمایید که این اعداد و ارقام متوسط درآمد هستند و ممکن است تغییراتی را داشته باشد.

 

متوسط درآمد زبانهای برنامه نویسی در آمریکا در فوریه ۲۰۱۸

 

درآمد زبانهای برنامه نویسی

 

همانطور که مشاهده می فرمایید در آمریکا در سال ۲۰۱۸ بالاترین درآمد به c++ رسیده است. اما این موضوع در سایر کشورها کاملا متفاوت است. به عنوان مثال درآمد زبانهای برنامه نویس در دانمارک را مشاهده بفرمایید :

 

 

همانطور که مشاهده می فرمایید در دانمارک بالاترین درآمد را برنامه نویسان .Net دارند و یا مثلا در اسراییل بالاترین درآمد مربوط به سی شارپ کاران می باشد.

 

ما همچنان امیدوار هستیم که روزی کشور ما نیز به جایگاه کشورهای توسعه یافته رسیده و درآمد مهندسان از جمله مهندسان نرم افزار افزایش یابد.

3 نظر ثبت شده است.

  1. خیلی ممنون از مطالبتون با ذکر منبع استفاده و کپی می کنم

  2. سلام خسته نباشید
    میخواستم بدونم که منظورتون از سود خالص دقیقا چی هستش؟یعنی یک برنامه نویس توی کشور سوئیس تقریبا ۹۰۰۰۰ دلار در سال پس انداز داره؟؟؟

    • فکر کنم منظور متن، خالص دریافتی پس از کم شدن کسورات از جمله مالیاته.
      یعنی مثلا درآمد سالانه یه دولوپر توی سوئیس پس از کسر مالیات و اینا میشه ۸۵۷۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *