چهارشنبه , اسفند ۹ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / نرم افزار آموزش برنامه نویسی از زیر خط صفر

نرم افزار آموزش برنامه نویسی از زیر خط صفر

نرم افزار آموزش برنامه نویسی از زیر خط صفر

 

اگر تا کنون تلاش های زیادی را برای یادگیری برنامه نویسی کرده اید اما در درک ساده ترین مطالب هم مشکل دارید!!! اگر هنوز متوجه نشده اید حلقه for یا حلقه foreach چیست!!! اگر معنی حلقه یا تایمر را در برنامه نویسی نمی دانید!!! اگر احساس می کنید آموزشهای موجود در سطح وب برای شما سنگین است و نمی توانید مفاهیم را درک کنید!!! یا حتی اگر برای یادگیری نیاز به یک روش ساده تر و گرافیکی دارید!!! یا حتی اگر می خواهید به کودکان خود از سنین کم برنامه نویسی را بیاموزید !!!

 

همه این موارد با استفاده از نرم افزار Scratch امکان پذیر است. در این نرم افزار بسیاری از مفاهیم مهم برنامه نویسی مثل حلقه ها، متغیر ها و … در قالب یک بازی به شما یا به کودکان شما آموزش داده می شود.

 

Scratch از جمله نرم افزار های آموزشی بسیار کاربردی است که برای آموزش برنامه سازی و کد نویسی به شیوه ای ساده و با محیطی کاملا گرافیکی، جذاب و ساده به کودکان، نوجوانان و دانش آموزان طراحی شده است و به خلاقانه ترین شکل ممکن منطق برنامه نویسی و برنامه سازی را به آن ها آموزش می دهد. با استفاده از نرم افزار Scratch می توان به راحتی انواع بازی ها، انیمیشن ها و محتوای گرافیکی تعاملی را در زمینه های مختلفی چون ریاضی، علوم کامپیوتر، هنر، زبان، مطالعات اجتماعی و … را بدون حتی یک خط کد نویسی ایجاد کرد و آن ها را از طریق اینترنت با سایرین به اشتراک گذاشت و یا به عنوان محتوای آموزشی از آن ها بهره برد.

 

قابلیت های کلیدی نرم افزار Scratch:
– ساخت انواع بازی انیمیشن و محتوای گرافیکی
– آموزش منطق برنامه سازی به ساده ترین شکل
– رابط گرافیکی ساده، جذاب و قابل فهم
– پشتیبانی از بیش از ۴۰ زبان زنده ی دنیا
– امکان اشتراک گذاری محتوای تولیدی با سایرین
– استفاده از تمرین ها و ابزار خلاقانه برای آموزش

 

 

کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده می باشد و نیاز به آموزش خاصی ندارد. بنابراین به شما توضیه می کنیم برای یادگیری برنامه نویسی برنامه نویسی از زیر خط صفر و یا آموزش برنامه نویسی به کودکان خود این نرم افزار را دانلود و استفاده نمایید.

 

دانلود نرم افزار Scratch

 

نرم افزار آموزش برنامه نویسی از زیر خط صفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *