چهارشنبه , اسفند ۹ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ

آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ

آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ

 

به نام خدا

 

در این مقاله از وب سایت Aspcore.ir قصد دارم در مورد آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ صحبت کنم و برخی از قواعد و دستورات و نحوه استفاده از آنها را برای شما بنویسم.

 

قاعده اول : در سی شارپ پایان هر دستور با علامت سیمیکالن (;) مشخص می شود.

 

قاعده دوم : در زبان برنامه نویسی سی شارپ برای نوشتن یک مجموعه از دستورات از یک { و } استفاده می شود (آکولاد باز و آکولاد بسته). در واقع هر آکولاد باز حتما در ادامه خود بایستی یک آکولاد بسته متناظر نیز داشته باشد.

 

قاعده سوم : برای نوشتن توضیحات اضافی در بین کدها یا به عبارتی Comment به صورت زیر عمل می کنیم.

 

الف : نوشتن توضیحات تک خطی با //

Single Line Comment//

 

ب : نوشتن توضیحات چند خطی با /**/

/*Multi Line Comment*/

پ: نوشتن توضیحات xml : این نوع از توضیحات معمولا به صورت اتومات توسط خود ویژوال استودیو ایجاد می شود. به عنوان مثال اگر شما در بالای یک متد ۲ بار علامت // را بفشارید به صورت اتومات این نوع از توضیحات ایجاد می شود. دقت نمایید این نوع از توضیحات هوشمند بوده و به صورت اتوماتیک برای ورودی های متد یا تابع کامنت گذاری می کند.

 

آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ

 

قاعده چهارم : استفاده از IntelliSence

یکی از قابلیت های بسیار مهم و پرکاربرد ویژوال استودیو قابلیت IntelliSence میباشد. توسط این قابلیت کافیست شما اولین حرف از هر عبارتی را وارد نمایید و ویژوال استودیو به صورت هوشمند لیستی از متدها، توابع، کلمات رزرو شده و … را پیشنهاد می دهد.

 

 

در ادامه مقاله آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ با علامت های اختصاری و آیکون های هر نوع در ویژوال استودیو آشنا می شویم.

 

آموزش سی شارپ

 

 

قاعده پنجم :  کاراکترهای کنترلی کاراکترهای ترکیبی هستند که با یک بک اسلش(\)شروع می شوند و به دنبال آنها یک حرف یا عدد می آید و یک رشته را با فرمت خاص نمایش می دهند.برای مثال برای ایجاد یک خط جدید و قرار دادن رشته در آن می توان ازکاراکتر کنترلی n\ استفاده کرد.

 

آموزش سی شارپ

 

 

کانال تلگرام ما

 

آشنایی با قواعد مهم در زبان سی شارپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *