دوشنبه , تیر ۱۶ ۱۳۹۹
خانه / آموزش برنامه نویسی / آموزش برنامه نویسی وب / آموزش Asp.net core / آموزش بدست آوردن مسیر روت پروژه در Asp.net core

آموزش بدست آوردن مسیر روت پروژه در Asp.net core

آموزش بدست آوردن مسیر روت پروژه در Asp.net core

یکی از پوشه های مهم در پروژه های asp.net core پوشه wwwroot می باشد. این پوشه که در مسیر اصلی سایت یا همان روت پروژه قرار دارد محلی برای نگهداری فایلهای ثابت پروژه مانند فایهای جی کوئری، فایلهای Css و پلاگین ها و همچنین تصاویر استفاده شده در پروژه می باشد. اما در این مقاله از وب سایت Aspcore.ir قصد داریم در مورد آموزش بدست آوردن روت پروژه در Asp.net core صحبت کنیم. در واقع منظور از روت پروژه همان پوشه wwwroot می باشد. چون برای کار کردن با فایلهای استاتیک پروژه و تصاویر پروژه نیاز می باشد که به این مسیر دسترسی داشته باشیم.

 

نحوه بدست آوردن مسیر wwwroot در Asp.net core

برای این منظور ابتدا کدهای زیر رو داخل کنترل خودتون بنویسید:

private readonly IHostingEnvironment _appEnvironment;

public ProductsController(IHostingEnvironment appEnvironment)
{
   _appEnvironment = appEnvironment;
}

 

در اینجا در ابتدا یک متغیر از اینترفیس HostingEnvironment تعریف کرده ایم. از طریق این اینترفیس می توان به روت پروژه دسترسی داشت. سپس در کنترلر این متغیر را Initial کرده ایم.

ضمنا پس از تعریف متغیری از اینترفیس IHostingEnvironment باید از فضانام زیر هم برای استفاده از این خاصیت باید استفاده کنید:

using Microsoft.AspNetCore.Hosting;

خب حالا خیلی راحت می تونید با استفاده از دستور زیر به روت سایت خودتون دسترسی داشته باشید:

_appEnvironment.WebRootPath

البته دقت کنید که با استفاده از این دستور به روت سایت دسترسی دارید و برای دسترسی به فایلها و عکس های ذخیره شده در روت باید مسیر فیزیکی اونها را بنویسید. جهت درک بهتر این موضوع مثال زیر رو مشاهده بفرمایید.

 

پوشه wwwroot چیست

 

همانطوری که در مثال بالا مشاهده می فرمایید ما برای بدست آوردن مسیر پوشه normalimage مسیر فیزیکی کامل را بعد از مسیر روت سایت مشخص کرده ایم. این عملیات توسط متد Combine صورت می پذیرد.

 

امیدوارم که از این مقاله هم نهایت استفاده رو برده باشید.

 

آموزش بدست آوردن مسیر روت پروژه در Asp.net core

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code