دوشنبه , بهمن ۱۷ ۱۴۰۱
خانه / آموزش برنامه نویسی / یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرم یا ادامه تحصیل بدهم؟

یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرم یا ادامه تحصیل بدهم؟

آموزش برنامه نویسی

 

یکی از سوالاتی که تا کنون بسیاری از دانشجویان پرسیده اند این است که به نظر شما آموزش برنامه نویسی را به صورت حرفه ای یاد بگیرم یا ادامه تحصیل بدهم؟ البته اکثر کسانی که این سوال را مطرح کرده اند دارای تحصیلات کارشناسی بودند و در مورد ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد دچار شک و تردید بودند.

در این مقاله از وب سایت  Aspcore.ir قصد دارم در مورد مزایا و معایب هر یک از این موارد چندکلامی بنویسیم.

 

نکته اول اینکه شما چه قصد ادامه تحصیل داشته باشید چه قصد یادگیری یک زبان برنامه نویسی به صورت حرفه ای باید این نکته را در نظر داشته باشید که به زودی به درآمد و پول نیاز خواهید داشت. بنابراین بایستی هدف اول را رسیدن به یک شغل مناسب در نظر بگیرید. البته در این میان شرایط فرهنگی و اقتصادی خانواده را نیز بایستی در نظر گرفت. چه بسا دانشجویان یا افرادی باشند که در حال حاضر مشکل مالی ندارند و با خیال راحتتری می توانند تصمیمات خود را اجرایی کنند. اما هدف ما در این مقاله عموم دانشجویان و افرادی می باشد که بین انتخاب ادامه تحصیل یا یادگیری یک زبان برنامه نویسی دچار شبهه شده اند.

 

ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

در ابتدا به بررسی مزایا و معایب ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد می پردازیم. افرادی که ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را انتخاب می کنند قطعا درک عمیق تر و بهتری را از حرفه برنامه نویسی در آینده می توانند کسب کنند. همچنین این افراد در طول مدت تحصیلات خود این فرصت را دارند که از تجارب اساتید و سایر دانشجویان استفاده کنند.

یکی از مزایای مهم ادامه تحصیل در مقاطع بالا دریافت حقوق و مزایای بهتر و بیشتر و کسب شغل بهتر می باشد.

همچنین افرادی که دارای تحصیلات بیشتری در زمینه نرم افزار و حوزه IT هستند دارای جایگاه اجتماعی بهتری نزد اجتماع یا افراد دور و بر خود دارند. یکی دیگر از مزایای تحصیلات در مقاطع بالاتر توانایی پذیرش در شرکتها و دانشگاههای برتر خارج از ایران می باشد.

تحصیلات در مقاطع بالاتر مزایای زیاد دیگری نیز دارد اما یک نکته را باید بسیار دقت کرد !!!

آموزش برنامه نویسی

احتمالا تا اینجای مقاله با خود گفته اید که ظاهرا نویسنده مقاله اطلاعی از حال و روز این روزهای کشور و جامعه ندارد و وضعیت کار و شغل آنقدر بد شده که کارشناسی یا کارشناسی ارشد هیچ تفاوتی با هم ندارد!!! بله در این مورد با شما هم نظر هستم و به همین خاطر گاهی بایستی یک کار را با تمامی مزایای آن کنار گذاشت و فکری به حال اصل زندگی کرد !!!

متاسفانه سالهاست که دیگر مدرک دردی از جوانان دوا نمی کند و شاهده میلیون ها جوان بیکاری هستیم که با انواع و اقسام مدارک در پی یافتن یک شغل روز خود را شب می کنند و در فکر رسیدن به آرزوهای خود ایام جوانی را سپری می کنند.

امروزه ادامه تحصیل در مقاطع بالا برای بسیاری از افراد جز اتلاف وقت و هزینه هیچ ثمری ندارد و از طرفی وضعیت معیشتی خانوارهای ایرانی به گونه ای شده است که هر چه سریعتر انتظار شغل از فرزندان خود دارند تا هم کمکی به اقتصاد خانواده باشند و هم سریعتر زندگی خود را سر و سامان دهند.

البته اگر شما در حال حاضر شاغل هستید و می دانید با ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می توانید به حقوق یا شغل بهتری دست پیدا کنید پس احتمالا ادامه تحصیل گزینه مناسبی برای شماست.

 

یادگیری یک زبان برنامه نویسی به صورت حرفه ای

اما گزینه دوم یادگیری و آموزش برنامه نویسی به صورت حرفه ای می باشد. شما پس از آنکه تحصیلات خود را در حد معمول (ما تحصیلات تا مقطع کارشناسی را حد معمول کار برنامه نویسی در نظر میگیریم) به اتمام رساندید می توانید به صورت جدی بر روی آموزش برنامه نویسی به صورت حرفه ای تمرکز کنید.

شما می توانید با یادگیری زبانهای برنامه نویسی رایج مانند c# ، Asp، php، python و … یک تخصص به روز و مورد نیاز کشور و دنیا را کسب کنید. می توانید با قدری کسب تجربه به دنبال آگهی های استخدامی روزنامه ها باشید و با قدری جستجو شغلی پیدا کنید.

همچنین می توانید با آموزش برنامه نویسی به صورت پروژه ای کار کنید یا استارتاپ مورد نظر خود را راه اندازی کنید و یا با کسب تخصص زیاد در یک زبان برنامه نویسی رهبر یک تیم برنامه نویسی باشید و شرکت خود را افتتاح کنید.

همچنین امکان مهاجرت و دریافت پذیرش شرکت های خارج از ایران نیز برای متخصصان این حوزه بسیار بهتر و بیشتر می باشد.

در واقع با توجه به اینکه هدف اکثریت افراد به درآمد رسیدن می باشد و با توجه به شرایط امروز جامعه به نظر می رسد یادگیری یک زبان برنامه نویسی به صورت حرفه ای گزینه بهتری می باشد. البته این نتیجه گیری یک نتیجه گیری نسبی می باشد و بایستی حتما شرایط خود فرد نیز در نظر گرفته شود.

 

هر گونه نظری در این رابطه دارید از طریق کامنتها مطرح بفرمایید.

 

آموزش برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code