چهارشنبه , اسفند ۹ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / آموزش برنامه نویسی وب / آموزش Asp.net core / کنترل دسترسی کاربر به صورت داینامیک در Asp.net mvc core

کنترل دسترسی کاربر به صورت داینامیک در Asp.net mvc core

دسترسی به صورت داینامیک در Asp.net mvc core

 

یکی از قابلیت های بسیار مهمی که در هر سیستم چه تحت ویندوز و یا تحت شبکه و چه سیستم های تحت وب مورد نیاز می باشد بحث دسترسی ها می باشد. سیستم های نرم افزاری و وب سایت ها اکثرا دارای بیش از یک کاربر می باشند و در چنین سیستم هایی قطعا باید وظیفه و دسترسی های هر کاربر مشخص باشد.

از این رو زبان های برنامه نویسی نیز در مورد ایجاد دسترسی ها قابلیت هایی را ارائه داده اند.

در Asp.net core نسخه ۲ از Identity 2 استفاده می شود. در این نوع از Authentication از ۲ نمونه تشخیص هویت به نام های Role Based Authentication و Claim Based Authentication استفاده می شود. در دوره آموزشی پیاده سازی سایت خبری مشابه با ۹۰tv با Asp.net core 2 ما از Role Based Authentication جهت ساخت یک دسترسی کاملا داینامیک استفاده کرده ایم.

نکته : دلیل استفاده نکردن از Claim Based Authentication بخاطر نبود منابع کافی از طرف مایکروسافت و اینکه Claim Based بیشتر برای لاگین های خارجی مثل لاگین از سمت فیس بوک یا گوگل استفاده می شود.

 

دسترسی به صورت داینامیک در Asp.net mvc core

 

در این مقاله فرصت اینکه چگونه به ایجاد دسترسی به صورت داینامیک در Asp.net mvc core بپردازیم نیست چرا که نیاز به چندین جلسه فیلم آموزشی دارد.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم در صورتی که قصد دارید چنین دسترسی داینامیک بسیار حرفه ای را پیاده سازی کنید حتما به دوره آموزشی سایت خبری مشابه با ۹۰tv با asp.net core 2 مراجعه کنید و از مطالب بسیار مفید و حرفه ای این دوره استفاده نمایید.

 

در فیلم زیر توضیحاتی مختصر را در مورد ایجاد دسترسی به صورت داینامیک در Asp.net mvc core ارائه کرده ایم.

 

 

قابل ذکر است در این دوره آموزشی برای پیاده سازی کنترل دسترسی کاربران به صورت داینامیک و نمایش اطلاعات به صورت درختواره از پلاگین JsTree استفاده شده است.

دسترسی به صورت داینامیک در Asp.net mvc core

یک دیدگاه

  1. آقا ایکاش این آموزش و جدا هم میذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *