سه شنبه , آذر ۲۱ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / آموزش دیتابیس / آموزش sql server / فشرده سازی اطلاعات در Sql Server

فشرده سازی اطلاعات در Sql Server

در این مقاله از سری مقالات آموزش Sql Server در مورد بحث فشرده سازی اطلاعات در Sql Server صحبت خواهیم کرد. مطمئنا یکی از نگرانی های هر برنامه نویس و طراح دیتابیس حجم زیاد داده ها و کند شدن بیش از پیش سرعت اجرای کوئری ها روی جداول می باشد. به همین خاطر بایستی با استفاده از روشهایی از ایجاد دیتابیس هایی با حجم اطلاعات بسیار بالا جلوگیری کرد.

 

فشرده سازی اطلاعات در Sql Server

فشرده سازی اطلاعات در Sql Server از ۲ روزش انجام می شود.

  • فشرده سازی در سطح ردیف یا Row Data Compression
  • فشرده سازی در سطح صفحات یا Page Data Compression

در اینجا در مورد هر کدام از روشهای فشرده سازی که در بالا اشاره شد توضیحی ارائه نمی شود چون در ادامه همین مقاله یک فیلم آموزشی کامل را در مورد فشرده سازی اطلاعات برای شما آماده کرده ایم.

 

ایجاد یک جدول با قابلیت فشرده سازی در سطج رکورد

برای ایجاد یک جدول در Sql Server با قابلیت فشرده سازی در سطح رکورد کافیست روی گزینه new query در sql server کلیک کرده و دستور زیر را وارد نمایید.

 

همان طور که در مثال بالا مشاهده می فرمایید یک جدول با نام Tbl1 ایجاد کرده ایم که اطلاعات را به صورت فشرده در سطح رکورد درون خود نگهداری می کند.

 

ویرایش جداول از قبل موجود به صورت فشرده

ممکن است شما از قبل جداولی دارید که عملیات فشرده سازی را برای آنها انجام نداده اید. حال چگونه می توان یک جدول موجود را فشرده سازی کرد.

توجه مهم : اگر جدول شما دارای اطلاعات مهمی می باشد حتما قبل از انجام عملیات فشرده سازی اطلاعات در Sql Server یک BackUp از دیتابیس بگیرید چون ممکن است اطلاعات حذف شوند.

با استفاده از دستور بالا می توان یک جدول که از قبل وجود دارد را فشرده سازی کرد.

 

فشرده سازی اطلاعات در سطح صفحات

روش دوم در فشرده سازی اطلاعات در سطح صفحات می باشد که این روش از نظر حجم فشرده سازی بهینه تر از روش قبلی نیز می باشد. برای انجام عملیات فشرده سازی اطلاعات در سطح Page می توان به صورت زیر عمل کرد.

 

 

 

مشاهده فیلم آموزش کامل فشرده سازی اطلاعات در Sql Server

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *