سه شنبه , آذر ۲۱ ۱۴۰۲
خانه / آموزش برنامه نویسی / آموزش کار با آرایه ها در زبان c#

آموزش کار با آرایه ها در زبان c#

آموزش کار با آرایه ها در زبان c#

 

در این مقاله از وب سایت Aspcore.ir قصد داریم در مورد آموزش کار با آرایه ها در زبان c# صحبت کنیم. در ابتدا تعریفی از آرایه ارایه خواهیم داد و در ادامه کاربرد آرایه ها در سی شارپ را ذکر نماییم.

 

وقتی در قسمتی از کدها نیاز به نگهداری مقداری از نوع int یا string و یا … داشته باشید یک متغیر از نوع int یا string تعریف می کنید و مقدار مورد نظر را در آن نگهداری می کنید. اما گاهی این روش پاسخگوی نیاز شما در برنامه نیست. گاهی نیاز دارید لیستی از اعداد را در حافظه نگهداری کنید و یا مثلا نام تمامی دانش آموزان یک کلاس را همزمان داشته باشید.

در این موارد می توانید از آرایه ها استفاده نمایید. یک آرایه می تواند تعداد زیادی مقدار را همزمان در خود نگهداری کند. در مثال زیر نحوه تعریف آرایه ها در سی شارپ را با ذکر مثال مشاهده می نمایید.

 

آرایه ها در سی شارپ

 

همانطور که در مثال بالا مشاهده می نمایید در خط اول یک آرایه به نام arr1 تعریف شده است که از نوع string می باشد. همچنین این آرایه در همان ابتدای کار شامل سه مقدار “one”, “two”, “three” می باشد.

آرایه arr2 نیز مشابه با arr1 می باشد.

اما در خط سوم یک متغیر بدون نوع (var) تعریف شده است و در ادامه نوع آن مشخص شده است (new string) و بعد از آن مقدار دهی شده است.

اما آرایه arr4 در ابتدا تعریف شده است و برای آن سه خانه در نظر گرفته شده است و در ادامه خانه های آن مقدار دهی شده است.

 

آرایه ها در سی شارپ

 

اما در مثال بالا بعد از تعریف آرایه arr از نوع string تعداد سلول های آن مشخص نشده است. یعنی نگفته ایم که این آرایه چند سلول دارد. تعداد سلول های این آرایه در حین اجرای برنامه تایین می شود.

 

شما کاربران گرامی جهت مشاهده مثال های بیشتری در مورد آرایه ها می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 

کانال تلگرام ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *